Квадратні метри для сім'ї атовця, або Як за бюджетні гроші житло купували... (№1 від 4 січня)
10 Січня 2017 \\ Події в місті \\ Коментарів немає.

Минув рік, як рідні загиблого роменця - військовослужбовця Сергія АВРАМЕНКА отримали щедрий дарунок від держави – двокімнатну квартиру в місті. Журналісти «ПОГЛЯДУ» вирішили дізнатися, як справи в родини АТОвця, та наштовхнулися на незрозумілі деталі.
   
3 вересня 2014 року вночі був смертельно поранений під час обстрілу зі «Смерчу» сержант артилерійського полку, наш земляк Сергій АВРАМЕНКО. Несправедливо забране життя, як грім серед ясного неба, шокувало батьків, дружину, сина, друзів, усю Сумщину. Аби хоч якось загладити свою «державницьку» вину перед близькими, 11 грудня 2015 року за бюджетною програмою виконавчим комітетом міської ради родині було придбано двокімнатну квартиру. Звісно, ніщо вже не покриє той біль утрати, але близькі висловлювали своє безмежне «спасибі» за дарунок. «Ми дуже вдячні Сергію САЛАТУНУ і його команді за гарну новину! Тепер у нашого внучка буде своє житло. Дуже боляче, але ми радіємо», - поділилася своїми враженнями мати загиблого воїна Валентина ПИПА-КОВАЛЬ на своїй сторінці у «Фейсбук».

«ПОГЛЯД» же вирішив поцікавитися, у якому стані була квартира, коли нові власники переступили її поріг та чи встигли за цей рік обжитися. Та в ході спроб зустрітися натрапили на безліч «нестикувань». 
Не заставши першого разу господині вдома, журналісти поспілкувалися із її сусідкою й випадково дізналися, що зовсім нещодавно в цьому ж під’їзді була придбана ще одна квартира, але за помітно нижчою ціною, ніж квартира, ключі від якої вручили АВРАМЕНКАМ.
Не дуже було приємно «порпатися» у справах сім’ї воїна, якого немає серед нас. І завідомо просимо вибачення за це. Але ми не могли собі дозволити пройти повз ту інформацію, яка «вилізла» на поверхню, не перевіривши її. 
Ні для кого не було секретом, що сума того дарунку площею 44,2 квадратних метри складала 510 тисяч гривень. Будинок, розташований на Чапаєва, 37 панельний.  Ціна придбання дарунку не могла не насторожити ще тоді, зимою. 
Тепер же з’ясувалося, що в березні 2016 року (буквально через три місяці після купівлі квартири для родини загиблого воїна) у цьому ж будинку, навіть під’їзд той самий, була придбана 2-кімнатна квартира помітно дешевше. Як розповіла власниця житла, ціна склала близько 364 тисяч гривень. Це при тому, що курс долара до гривні в порівнянні з груднем 2015 року зріс на 3 одиниці. І це вже справді почало наводити на підо-зрілі думки. 
Сама ж дружина Сергія Григоровича відмовилася коментувати ситуацію, мовляв, задоволена і так, решта - її не цікавить. Звісно, її можна зрозуміти, усе це «порпання» й нашим журналістам аж ніякого задоволення не принесло. Та ми мусили розібратися.
У Роменському бюро нерухомості нам повідомили, що станом на грудень 2015 року 1 квадратний метр вторинного житла в місті Ромни на вулиці Всіхсвятській (колишня Чапаєва) в панельних будинках коштував 5 тисяч 500 гривень. Отже, квартира мала б коштувати в два рази менше від того, що витратила міська влада. 
Так би мовити, аби ще раз спробувати розвіяти свої сумніви, ми «продзвонили» за оголошеннями із продажу квартир у панельних будинках. За одним із номерів чоловік розповів, що хоче отримати 12 тисяч гривень (при курсі на момент дзвінка  27 гривень за долар) за однокімнатне приміщення зі звичайним ремонтом. Порахували? Дивно, чи не так? 
"ПОГЛЯД" поцікавився, чому ж при купівлі житла для родини вибір припав саме на цю квартиру. Як не дивно, людина, яка займалася питанням придбання житла, на своїй посаді вже не працює, тож отримати коментарі, так би мовити, з перших вуст не пощастило. У виконавчому ж комітеті Роменської міськради журналістам повідомили, що подавали свої пропозиції з продажу декілька власників квартир. Найбільш прийнятний для себе варіант вибирала дружина загиблого Сергія АВРАМЕНКА пані Людмила. Обрана нею квартира, як з'ясувалося, виявилася й найдешевшою із усіх запропонованих.
Можливо, продавці трапились передбачливі, можливо, час для покупки був невдалий, та все ж добру справу зроблено.

Поділитися з друзямиПовернення до списку


Додати свій коментар до публікації